Solná jaskyňa ROYAL SALT - Štúrovo

Naša soľná jaskyňa je jedinečná tým, že obsahuje soľ z bane  Praid – Rumunsko.  Je to solná baňa, ktorá obsahuje  1 z 5 najlepších a najvýživnejsích solí sveta, ktorá obsahuje 84 minerálov. V našej soľnejj jaskyni je 14,5 tony parajdskej soli.

.

Parajská soľ, skutočný poklad z Transylvánie ...

Ľudské telo sa skladá z vody a soli. Soľ nie je rafinovaná sodná soľ v tradičnom slova zmysle, ale prirodzene sa vyskytujúca soľ v pôvodnom stave- A , ktorá obsahuje 84 minerálov rôznej kvality a množstva a tou je práve parajdská soľ.

Soľ nie je len kvapalná slnečná energia, viazaná v geometrickej štruktúre, ale je schopná vytvárať a udržiavať život. Asi pred 250 miliónmi rokmi energia slnečného svetla dehydratovala Shoreline, ktorá je uložená v mriežke soľného kryštálu. Keď sa pridáva voda, táto energia sa uvoľní, prvky v soli sa ionizujú, vytvárajú "energetické more", ktoré len čaká na vydanie života alebo udržanie.

Vedeli ste, že?

viac ako 70% ľudského tela je voda?

že plodová voda je 37% 1% soľný roztok, ktorý je rovnaký ako koncentrácia soli v morskom dne?

že 90% ľudského mozgu je voda?

že bez soli, ľudský mozog nebude schopný mať jednu myšlienku?

Pliny hovorí: "Krištála je najdôležitejším liekom ľudstva."

Soľ z bane  Praid vznikla sušením, obsahujúca všetky minerály a stopové prvky.

Táto ručne ťahaná a drvená soľ je bez akejkoľvek kontaminácie životného prostredia alebo prídavnej látky. Paradajská soľ sa líši od ostatných solí tým, že neodstraňuje prírodný kal, ktorý obsahuje unikátnu prírodnú olejovú esenciu. Po použití soli do kúpeľa môžeme zažiť, že po vypustení vody vo vani zostane jemná vrstva kalu. Toto bahno sa používa aj v medicíne.

Skvelé účinky soľnej bane v Praide

Soľná baňa v Praide a soľného kúpeľa j kúpeli bola pre túto krajinu známa. Obec Sovata a slávne Bear Lake a Praid, hlavné mesto Saltskej oblasti, už po stáročia priťahujú liečiteľov z celej Európy. Tisíce pacientov každoročne navštevujú svet ako svoj solný roztok, dezinfekčný vzduch je vhodný na liečbu a úľavu astmy a iných ochorení dýchacích ciest, zatiaľ čo slaná voda v okolitých jazerách a kúpeľoch primárne zmierňuje kožné a kožné problémy.

Vzduch v soľnej bani má relatívne vysokú vlhkosť. Za týchto podmienok sa prachové častice, mikróby, peľ a huby zrážajú v pôde a  na stenách v dôsledku usadzovania vodných pár na nich. Na druhej strane priemer plávajúcich častíc sa zvyšuje vodnou parou, a preto je prilepený k hornej sliznici dýchacieho vzduchu. Pri vdýchnutí sa vzduch zahrieva,  vlhkosť klesá a môže sa znovu nasýtiť vodou. Vdychovaný vzduch vystupuje z pľúc s vodnou parou a tento proces vedie k zriedeniu lepiacej bronchiálnej sekrécie.

Zloženie koncentrácie pary je veľmi výhodné. V koncentráte jaskyne a koncentrátu banského vzduchu je obsah vápnika pomerne vysoký a jeho inhalácia je protizápalová. Majú priaznivý vplyv na čiastočky soli v suspenzii vo vzduchu bane v Praide. Obsah NACL v dýchacom vzduchu svojim priaznivým účinkom priťahuje tkanivové tkanivo z bronchiálnej steny. Stimulačný účinok hypertenznej sekrécie na bronchiálnu sliznicu podporuje sekréciu a odstránenie spúta.

Našou úlohou je pomáhať liečiť pacientov, ktorí sa chcú uzdraviť v Maďarsku, ktorí nie sú schopní pravidelne navštevovať soľnú baňu. Naším hlavným cieľom je urobiť zázraky soľ Praid čo najširšie, s ľuďmi, ktorí chcú zachovať svoje zdravie a krásu prirodzene.

Čo odporúčame?

Kožné choroby,

metabolických porúch,

lokomotorické poruchy,

na zníženie stresu

ochorenia dýchacích ciest,

alergie,

starostlivosť o zuby a ústa

na odstránenie porúch spánku

detoxikácia,

Skvelé účinky soli

Okrem regulácie vodnej bilancie v našom tele, soľ má aj inú rolu, ako napríklad:

Pri Astme je účinná ako inhalačný sprej, to znamená, že soľ je ako  prírodný antihistaminikár bez vedľaších účinkov. Pri astmatickom záchvate treba vypiť dva alebo tri poháre vody, pričom na jazyk si treba dať štipku prírodnej soli.

Soľ chráni bunky a predovšetkým mozgové bunky pred okysliničím. Obličky potrebujú soľ na zabránenie a  elimináciu prebytočných kyselín a nasledne ich vylučovanie močom. Ak nemá telo dostatočné množstvo soli, stáva sa kyslé.

Soľ je dôležitá pri liečbe psychických a emočných porúch, pričom  Lítium používané na liečbu depresie sa pokúšame  nahradiť soľou.

Soľ hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní stability sérotonínu a hladín melatonínu v mozgu. Reguluje naše blaho, ako je sebavedomie a pozitívne myšlienky. Takže soľ nepriamo ovplyvňuje našu osobnosť. Ak je vo vašom tele dostatok vody a soli, potom prírodné antioxidanty odstraňujú toxický odpad, takže nepotrebujete esenciálne aminokyseliny, ako napr. tryptofán a tyrozín. Práve tryptofán je potrebný na tvorbu serotonínu, melatonínu a tryptamínu.

Soľ je potrebná na prevenciu a liečbu rakoviny. Rakovinové bunky umierajú v prítomnosti kyslíka. Dehydratácia oslabuje imunitný systém.

Soľ je dôležitá pre udržanie svalovej sily.

Soľ znižuje poruchy srdcového rytmu a zohráva dôležitú úlohu pri regulácii krvného tlaku. Pomer vody a soli je veľmi dôležitý. Chudobná soľ s veľkým príjmom vody môže viesť k vysokému krvnému tlaku u niektorých ľudí. Logika je jednoduchá. Ak pijete vodu, ale nejete soľ, v krvnom riečisku nie je dostatok vody na úplné naplnenie krvných ciev.

Soľ je dôležitá pri poruche spánku,a posobí ako prírodná spacia tabletka.

Pri cukrovke pomáha udržiavať hladinu cukru v rovnováhe a znižuje potrebu si aplikovať inzulín. Voda a soľ znižuje poškodenie očí a ciev.

Soľ hrá dôležitú úlohu v súvislosti medzi nervovými bunkami a spracovaním informácií.

Soľ je potrebná na trávenie a vstrebávanie živín.

Soľ čistí pľúca, priedušky a pomáha rozrušiť puzdro. Soľ sa rozpadá, zjemňuje hlien v pľúcach. (napr. Pri astme, emfyzém a cystickej fibróze)

Solenie jazyka zastaví suchý kašeľ.

Soľ je potrebná na rozloženie ložísk hrtanu a sínusov.

Soľ hrá dôležitú úlohu pri prevencii dna a artritídy.

Soľ zabraňuje svalovým kŕčom.

Soľ zabraňuje nadmernej tvorbe slín. Nadmerná tvorba slín naznačuje nedostatok soli.

Osteoporózu - v niektorých prípadoch - možno pripísať nedostatku vody a soli v tele.

Na posilnenie kostí je potrebná soľ.

Soľ je dôležitá pri zachovaní libida.

Soľ pomáha znižovať množstvo vody. Kvôli nedostatku soli sa vytvára v slinných  žľazoch viac slín , ktoré pomáhajú žuť a prehĺtať a poskytujú dostatok vody pre žalúdok, aby rozdrvili jedlo. Krvný obeh v slinných žľazách sa zvyšuje a krvné cievy sa stávajú priepustnými pre vodu, aby sa žľazy dostali viac vody na zvýšenie produkcie slin. Krvné cievy sa stávajú priepustnými pre vodu nielen okolo žliaz, ale aj okolo krku, žalúdka a tváre.

Soľ chráni pred prasklinaním žíl a kapilárou.

Pri astme je dôležité spomenúť, že soľ je rovnako dôležitá a množstvo draslíkov.

Popis:

Parajdská soľ môže urobiť naše jedlo špeciálne a môže nám pripomenúť tradičnú kuchyˇu našich babičiek. Nie je to len soľ, ale dar prírody, ktorý uzdravuje naše telo a dušu súčasne, vďaka svojej výraznej Bez obsahu všetkých prísad a kontaminantov obsahuje 84 minerálov vďaka svojej výraznej farbe a vôni.

Soľ vždy zohrávala dôležitú úlohu v ľudskom živote, už počas histórie, kede bola, obchodná kvetina. Vieme asi 14 000 použití vrátane konzervovania, hojenia a zvyšovania plodnosti. Starí Gréci ju nazývali "božským", starí Rimania platili svojim robotníkom soľnými peniazmi. Podľa Paracelsusa je soľ jedným z troch základných prvkov alchýmie, hlavnej zložky ľudského tela. Soľ sa používala aj počas náboženských obradov. Má dobrý účinok na telo a dušu, detoxikuje, zničí baktérie a huby. Harmonizuje a vyvažuje energicky. Nezáleží však na tom, akú soľ používame a na aký účel. Existuje mnoho špeciálnych solí na svete, ktoré majú dobrý účinok na telo. Skalná soľ je jednou z najčistejších foriem soli, ktorá neobsahuje environmentálne kontaminanty a chemikálie. Jedna z najkvalitnejších solí na svete sa nachádza tu, v blízkosti našej krajiny, na území Rumunska. Z 92 stopových prvkov sa v parajdskej soli vyskytuje 84 minerálov, ktoré sú potrebné pre telo. Zahŕňa vápnik, železo, zinok, draslík, horčík, meď. V rokoch 1974 až 2005 bolo vykonané štúdium s viac ako 2 000 pacientmi s cieľom preskúmať účinky liečby soľnej vody v psoěnej bani. Nasledujúca miera hojenia bola dokázaná práve parajdskou soľou  Psoriáza: cca. 88% Infekcie, vredy: cca. 83% Čistá soľ podporuje regeneračné procesy pri reumatických ochoreniach: Celkový reumatizmus kĺbov: cca. 85% Zlomenina kostí, zlomenina kostí, trhlina svalových vlákien, zápal spojivového tkaniva približne. 78% osteoporóza chrbtice Približne. 45% Zadný krk a dorzálna spondylóza cca. 79% Kĺbová artróza (bedra, koleno, rameno, lakeť, ruka, členok) cca. 92% krížová kostná diskopatia Približne 67% transylvánskej soli tiež prispelo k gynekologickým a pohlavným ochoreniam: akútny zápal maternice, vaječníkov a vaječníkov: cca. 77% Frigidita (a impotencia u mužov) cca. 54% Neplodnosť cca. 23%. Štúdia tiež ukázala, že má priaznivý účinok na periférne neurologické ochorenia: Zápal nervovej bolesti nervový zápal, mierna paralýza (pareza) cca. 64%

Balenie: 1kg

Podporuje liečbu týchto chorôb:

 • Choroby pľúc a priedušiek
 • Choroby srdcovo-cievneho systému
 • Choroby tráviaceho systému
 • Choroby dermatologické
 • Choroby vegetatívneho nervového systému
 • Alergie
 • Stresy spôsobené prepracovaním
 • psychosomatické tažkosti
 • Nedostatok minerálnych látok
 • Nadváha

Zdravie

Soli nachádzajúce sa v našej soľnej jaskyni majú vysoký obsah jódu, horčíka, sodíka, draslíka, vápnika, brómu, železa, selénu, zinku a iných minerálov a stopových prvkov, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

Vdychovanie ionizovaného vzduchu počas 45-minútové posedenia v soľnej jaskyni podľa vyjadrení odborníkov nahradí účinky 3-dňového pobytu pri mori. Pobyt je vhodný v rámci prevencie, ako doplnok rehabilitácie pre športovcov a osoby s vyššou fyzickou záťažou. Pobyt v soľnej jaskyni sa odporúča každému, bez ohľadu na vek. Navštevovať ju môžu aj deti a tehotné ženy.

Liečenie soľou je bezlieková liečebná metóda. Pre efektívne účinky odborníci odporúčajú absolvovať 7 - 15 sedení v soľnej jaskyni v krátkom časovom intervale. Pre ďalšie udržanie stability imunitného systému odporúčajú 1 sedenie za 7 - 10 dní. Je to však individuálne.

Morská mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečení nasledujúcich chorôb:

 •  zápal hrdla, hrtanu, nosa, chronická nádcha
 •  zápal pľúc, priedušiek, hlasiviek
 •  priedušková astma
 •  fajčiarsky kašeľ
 •  alergie rôzneho druhu (senná nádcha)
 •  srdcové choroby - poinfarktové stavy, nedostatočný krvný obeh, vysoký krvný tlak
 •  nedostatočná činnosť štítnej žľazy
 •  dermatologické choroby - zápaly kože, ekzémy, psoriáza (lupienka)
 •  znížená činnosť vegetatívneho nervového systému
 •  stavy prepracovanosti, únavy
 •  znížená odolnosť proti stresu, neurózy, depresie
 •  nadváha - zrýchlenie metabolizmu buniek, napomáha odbúravať tukové zásoby
 •  ochorenie tráviaceho traktu (žalúdočné vredy, katar žalúdka, zápal hrubého čreva)
 •  posilňovanie imunitného systému
 •  choroby reumatické
 •  mikroklíma vyhladzuje vrásky, spomaľuje proces starnutia