O nás

Otváracia doba :

 

Soľná jaskyňa

 

ROYAL-SALT

 

Od - do

Od - do

Po 18:00

Pondelok

09:00 – 12:00

13:00 – 18:00

Na objednávku

Utorok

09:00 – 12:00

13:00 – 18:00

Na objednávku

Streda

09:00 – 12:00

13:00 – 18:00

Na objednávku

Štvrtok

09:00 – 12:00

13:00 – 18:00

Na objednávku

Piatok

09:00 – 12:00

13:00 – 18:00

Na objednávku

Sobota

09:00 - 15:00

Na objednávku

 

Nedeľa

Na objednávku

Na objednávku

 

 

Jeden vstup je 45 min.

Objednávka na tel čísle : 0903 249 068

 

 

Solná jaskyňa ROYAL SALT

V našej soľnej jaskyni sa nachádza  cca 15 000kg parajdskej soli, ktorá pochádza z Transylvánie a je označovaná za 1 z 5 najlepších solí sveta. Nakoľko parajdská soľ obsahuje 84 prírodných minerálov, priaznivo pôsobí na dýchací a zažívací mechanizmus ľudského tela. Priaznivé účinky boli dokázané pri reumatických, kožných a cievnych ochoreniach, bronchititíde, astme, strese a pri zápaloch.

V miestnosti soľnej jaskyni sa nachádzajú 100% prírodné materiály. Steny sú obložené s prírodnými soľnými kameňmi, kde väčšie množstvo stien tvorí kryštalická soľ. Podlaha je vytvorená so sypkej bielej soli, ktorá je najvzácnejšia soľ Parajdu. Atmosféru soľnej jaskyne tvorí vizuálna krbová vložka, príjemná relaxačná hudba a premietačka na prehrávanie rozprávok pre deti a iných súborov. Filtrácia našej miestnosti je vybavená UVC- germicitídnou lampou a karbónovým filtrom s odsávaním vlhkosti, kde je vlhkosť nastavená od 30-35%, aby soľ bola čím viac intenzívnejšie vdýchnuteľná. K dispozícií je aj 13 meditačných lôžok a kreslo.

Naša soľná jaskyňa je jedinečná tým, že je úplne postavená zo soli z bane Praidu, z Rumunska: Je to solná baňa ktorá je 1 z 5 najlepších a najvýživnejsích solí sveta, ktorá obsahuje 84 minerálov. V nasej miestnosti je 14,5 tony parajdskej soli.

Praidská soľ, skutočný poklad z Transylvánie ...

Ľudské telo sa skladá z vody a soli. Soľou nie je rafinovaná sodná soľ v tradičnom zmysle, ale prirodzene sa vyskytujúca soľ v pôvodnom stave, ktorá obsahuje minerály rôznej kvality a množstva. 

Soľ nie je len kvapalná slnečná energia, viazaná v geometrickej štruktúre, schopná vytvárať a udržiavať život. Asi pred 250 miliónmi rokov energia slnečného svetla dehydratovala Shoreline, ktorá je uložená v mriežke soľného kryštálu. Keď sa pridáva voda, táto energia sa uvoľní, 
prvky v soli sa ionizujú, vytvárajú "energetické more", ktoré len čaká na vydanie života alebo udržanie.

Vedeli ste, že?
- viac ako 70% ľudského tela je voda?
- že plodová voda je 37% 1% soľný roztok, ktorý je rovnaký ako koncentrácia soli v morskom dne?
- že 90% ľudského mozgu je voda?
- že bez soli, ľudský mozog nebude schopný mať jednu myšlienku?

Pliny hovorí: "Krištála je najdôležitejším liekom ľudstva."

Soľ Praidu vznikla, keď bol sušený, obsahujúci všetky minerály a stopové prvky. Táto ručne ťahaná a drvená soľ je bez akejkoľvek kontaminácie životného prostredia alebo prídavnej látky. Soľ v Praide sa líši od ostatných 
solí v tom, že (ako je vidieť) neodstraňuje prírodný kal, ktorý obsahuje unikátnu prírodnú olejovú esenciu. Po použití soli do kúpeľa môžeme zažiť, že po vypustení vody vo vani zostane jemná vrstva kalu. Toto bahno sa používa aj v medicíne.

Skvelé účinky soľnej bane v Praide

Soľná baňa v Praide a soľnej kúpeli bola pre túto krajinu známa. Obec Sovata a slávne Bear Lake a Praid, hlavné mesto Saltskej oblasti, už po stáročia priťahujú liečiteľov z celej Európy. Tisíce pacientov každoročne navštevujú svet ako svoj solný roztok, dezinfekčný vzduch je
vhodný na liečbu a úľavu astmy a iných ochorení dýchacích ciest, zatiaľ čo slaná voda v okolitých jazerách a kúpeľoch primárne zmierňuje kožné a kožné problémy. Vzduch v solnom bani má relatívne vysokú vlhkosť. Za týchto podmienok sa prachové častice, mikróby, peľ a huby zrážajú na pôde a stenách
v dôsledku usadzovania vodných pár na nich a na druhej strane priemer plovoucích častíc sa zvyšuje vodnou parou, a preto je prilepený k hornej sliznici dýchacieho vzduchu. Pri vdýchnutí sa vzduch zahrieva, relatívna vlhkosť klesá a môže sa znovu nasýtiť vodou. Vdychovaný 
vzduch vystupuje z pľúc s vodnou parou a tento proces vedie k zriedeniu lepiacej bronchiálnej sekrécie.

Zloženie koncentrátu pary je veľmi výhodné. V koncentráte jaskyne a koncentrátu banského vzduchu je obsah vápnika pomerne vysoký a jeho inhalácia je protizápalová. Majú priaznivý vplyv na čiastočky soli v suspenzii vo vzduchu bane v Praide. Obsah NACL v dýchacom 
vzduchu svojim priaznivým účinkom priťahuje tkanivové tkanivo z bronchiálnej steny. Stimulačný účinok hypertenznej sekrécie na bronchiálnu sliznicu podporuje sekréciu a odstránenie spúta.

Našou úlohou je pomáhať liečiť pacientov, ktorí sa chcú uzdraviť na území Slovenskej republiky, ktorí nie sú schopní pravidelne navštevovať soľnú baňu. Naším hlavným cieľom je urobiť zázraky soľ Praid čo najširšie, s ľuďmi, ktorí chcú zachovať svoje zdravie a krásu prirodzene.

Čo odporúčame?
Kožné choroby, metabolických porúch, lokomotorické poruchy, na zníženie stresu, ochorenia dýchacích ciest, alergie, starostlivosť o zub a úst na odstránenie porúch spánku detoxikácie, detoxikácie a mnohých ďalších problémov s rozpakmi.

Skvelé účinky soli

Okrem regulácie vodnej bilancie v našom tele, soľ má aj inú rolu, ako napríklad:

- Soľ je prírodný antihistaminikár. Ako astma je účinná ako inhalačný sprej, bez vedľajších účinkov. Pri astmatickom zákroku piť dve alebo tri poháre vody a na náš jazyk vložiť štipku prírodnej soli.

- Soľ chráni bunky a predovšetkým mozgové bunky pred okyslením. Obličky potrebujú soľ, elimináciu prebytočných kyselín a ich vylučovanie močom. Ak je telo nedostatočné soľou, stáva sa kyslé.

- Soľ je dôležitá pri liečbe psychických a emočných porúch. Lítium používané na liečbu depresie sa pokúša nahradiť soľ.

- Soľ hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní stability sérotonínu a hladín melatonínu v mozgu. Reguluje naše blaho, ako je sebavedomie a pozitívne myšlienky. Takže soľ nepriamo ovplyvňuje našu osobnosť. Ak je vo vašom tele dostatok vody a soli, potom prírodné antioxidanty odstraňujú toxický odpad, takže nepotrebujete esenciálne aminokyseliny, ako napr. tryptofán a tyrozín. Práve tryptofán je potrebný na tvorbu serotonínu, melatonínu a tryptamínu.

- Soľ je potrebná na prevenciu a liečbu rakoviny. Rakovinové bunky umierajú v prítomnosti kyslíka. Dehydratácia oslabuje imunitný systém.

- Soľ je dôležitá pre udržanie svalovej sily.

- Soľ znižuje poruchy srdcového rytmu a zohráva dôležitú úlohu pri regulácii krvného tlaku. Pomer vody a soli je veľmi dôležitý. Chudobná soľ s veľkým príjmom vody môže viesť k vysokému krvnému tlaku u niektorých ľudí. Logika je jednoduchá. Ak pijete vodu, ale nejete soľ, v krvnom riečisku nie je dostatok vody na úplné naplnenie krvných ciev.

- Soľ je dôležitá pri poruche spánku, prírodná spací tabletka.

- Pri cukrovke pomáha udržiavať hladinu cukru v rovnováhe a znižuje potrebu inzulínu. Voda a soľ znižujú poškodenie očí a ciev.

- Soľ hrá dôležitú úlohu v súvislosti medzi nervovými bunkami a spracovaním informácií.

- Soľ je potrebná na trávenie a vstrebávanie živín.

- Soľ čistí pľúca, priedušky a pomáha rozrušiť puzdro. Soľ sa rozpadá, zjemňuje hlien v pľúcach. (napr. astma, emfyzém a cystická fibróza)

- Solenie jazyka zastaví suchý kašeľ.

- Soľ je potrebná na rozloženie ložísk hrtanu a sínusov.

- Soľ hrá dôležitú úlohu pri prevencii dna a artritídy.

- Soľ zabraňuje svalovým kŕčom.

- Soľ zabraňuje nadmernej tvorbe slín. Nadmerná tvorba sliniek naznačuje nedostatok soli.

- Osteoporóza - v niektorých prípadoch - možno pripísať nedostatku vody a soli.

- Na posilnenie kosti je potrebná soľ.

- Soľ je dôležitá pri zachovaní libida.

- Soľ pomáha znižovať množstvo soli. Kvôli nedostatku soli vytvárajú slinné žľazy viac sliniek, ktoré pomáhajú žuť a prehĺtať a poskytujú dostatok vody pre žalúdok, aby rozdrvili jedlo. Krvný obeh v slinných žľazách sa zvyšuje a krvné cievy sa stávajú priepustnými pre vodu, aby sa žľazy dostali viac vody na zvýšenie produkcie slin. Krvné cievy sa stávajú priepustnými pre vodu nielen okolo žliaz, ale aj okolo krku, žalúdka a tváre.

- Soľ chráni pred prasklinami žíl a kapilárou.

- Pri astme je dôležité spomenúť, že toľko soli je rovnako dôležité ako mnoho draslíkov.

Popis:

Praid Salt môže urobiť naše jedlo špeciálne a môžeme si spomenúť klasickú chuť kuchára našich babičiek. Nie je to len soľ, ale dar prírody, ktorý uzdravuje a vychutnáva telo a dušu súčasne. Bez obsahu všetkých prísad a kontaminantov obsahuje 84 minerálov vďaka svojej výraznej farbe a vôni.

Soľ vždy zohrávala dôležitú úlohu v ľudskom živote, počas histórie, kde bola, bola obchodná kvetina. Vieme asi 14 000 použití vrátane konzervovania, hojenia a zvyšovania plodnosti. Starí Gréci ju nazývali "božským", starí Rimania platili svojim robotníkom soľnými peniazmi. Podľa Paracelsusa je soľ jedným z troch základných prvkov alchýmie, hlavnej zložky ľudského tela. Soľ sa používala aj počas náboženských obradov a obradov. Má dobrý účinok na telo a dušu, detoxikuje, zničí baktérie a huby. Harmonizuje a vyvažuje energicky. Nezáleží však na tom, akú soľ používame na aký účel. Existuje mnoho špeciálnych solí na svete, ktoré majú dobrý účinok na telo. Skalná soľ je jednou z najčistejších foriem soli, ktorá neobsahuje environmentálne kontaminanty a chemikálie. Jedna z najkvalitnejších solí na svete sa nachádza tu, v blízkosti našej krajiny, na území Rumunska. Z 92 stopových prvkov sa v Praidovej soli vyskytuje 84, ktoré sú potrebné pre telo. Príklady zahŕňajú vápnik, železo, zinok, draslík, horčík, meď. V rokoch 1974 až 2005 bola vykonaná štúdia s viac ako 2 000 pacientmi s cieľom preskúmať účinky liečby soľnej vody v praide. Nasledujúca miera hojenia bola vyriešená soľou v prípade soli v Praide: Psoriáza: cca. 88% Infekcie, vredy: cca. 83% Čistá soľ podporuje regeneračné procesy pri reumatických ochoreniach: Celkový reumatizmus kĺbov: cca. 85% Zlomenina kostí, zlomenina kostí, trhlina svalových vlákien, zápal spojivového tkaniva približne. 78% osteoporóza chrbtice Približne. 45% Zadný krk a dorzálna spondylóza cca. 79% Kĺbová artróza (bedra, koleno, rameno, lakeť, ruka, členok) cca. 92% krížová kostná diskopatia Približne 67% transylvánskej soli tiež prispelo k gynekologickým a pohlavným ochoreniam: akútny zápal maternice, vaječníkov a vaječníkov: cca. 77% Frigidita (a impotencia u mužov) cca. 54% Neplodnosť cca. 23%. Štúdia tiež ukázala, že má priaznivý účinok na periférne neurologické ochorenia: Zápal nervovej bolesti nervový zápal, mierna paralýza (pareza) cca. 64%

Balenie: 1kg

Podporuje liečbu týchto chorôb:

 • Choroby pľúc a priedušiek

 • Choroby srdcovo-cievneho systému

 • Choroby tráviaceho systému

 • Choroby dermatologické

 • Choroby vegetatívneho nervového systému

 • Alergie

 • Stresy spôsobené prepracovaním

 • ťažkosti psychosomatické

 • Nedostatok minerálnych látok

 • Nadváha

Zdravie

Soli nachádzajúce sa v našej soľnej jaskyni majú vysoký obsah jódu, horčíka, sodíka, draslíka, vápnika, brómu, železa, selénu, zinku a iných minerálov a stopových prvkov, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

Vdychovanie ionizovaného vzduchu počas 45-minútové posedenia v soľnej jaskyni podľa vyjadrení odborníkov nahradí účinky 3-dňového pobytu pri mori. Pobyt je vhodný v rámci prevencie, ako doplnok rehabilitácie pre športovcov a osoby s vyššou fyzickou záťažou. Pobyt v soľnej jaskyni sa odporúča každému, bez ohľadu na vek. Navštevovať ju môžu aj deti a tehotné ženy.

Liečenie soľou je bezlieková liečebná metóda. Pre efektívne účinky odborníci odporúčajú absolvovať 7 - 15 sedení v soľnej jaskyni v krátkom časovom intervale. Pre ďalšie udržanie stability imunitného systému odporúčajú 1 sedenie za 7 - 10 dní. Je to však individuálne.

Morská mikroklíma soľnej jaskyne napomáha pri liečení nasledujúcich chorôb:
 

 • zápal hrdla, hrtanu, nosa, chronická nádcha

 • zápal pľúc, priedušiek, hlasiviek

 • priedušková astma

 • fajčiarsky kašeľ

 • alergie rôzneho druhu (senná nádcha)

 • srdcové choroby - poinfarktové stavy, nedostatočný krvný obeh, vysoký krvný tlak

 • nedostatočná činnosť štítnej žľazy

 • dermatologické choroby - zápaly kože, ekzémy, psoriáza (lupienka)

 • znížená činnosť vegetatívneho nervového systému

 • stavy prepracovanosti, únavy

 • znížená odolnosť proti stresu, neurózy, depresie

 • nadváha - zrýchlenie metabolizmu buniek, napomáha odbúravať tukové zásoby

 • ochorenie tráviaceho traktu (žalúdočné vredy, katar žalúdka, zápal hrubého čreva)

 • posilňovanie imunitného systému

 • choroby reumatické

 • mikroklíma vyhladzuje vrásky, spomaľuje proces starnutia